• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Advieskantoren
    • Fiscale software
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Dividendbelasting
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Fiscale kennisbank – Naslag
      • Naslag internationaal
      • Belastingalmanakken
      • Vaktijdschriften
      • Alle producten
  • Bedrijfsleven
    • Fiscale Software + Kennis
      • Nextens Grip
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten bedrijven
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Naslag voor bedrijven
      • Grip internationaal
      • Alle producten bedrijven
  • Kennisbank
  • Nieuws
  • Over ons
    • Menu-item
      • Over Nextens
      • Werken bij Nextens
      • Verschijningsdata
      • Contact
    • Menu-item
      • Studio Nextens
      • Nextens Connect
      • Fiscale Kennisprijs
      • Partners
      • De auteurs van Nextens
  • Login
  • Offerte aanvragen
  • Login
Home Fiscaal nieuws NOW-controle leidt tot veel correcties

Nieuws

NOW-controle leidt tot veel correcties

BRON: ACCOUNTANT23 okt 20202 min Leestijd

De controle van aanvragen van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging voor Werkgelegenheid (NOW-regeling) kost veel tijd en leidt tot veel correcties. Dat geldt onder meer voor bedrijven die deel zijn van een groter concern, voor inschattingen van het omzetverlies en bij het gebruik van meerdere steunmaatregelen, meldt de Accountant.

Speciale teams voor NOW-controles

De meeste accountantskantoren zijn volop bezig met de planning of uitvoering van de controles. Ze beschikken vaak over een speciaal team van medewerkers die de controles uitvoeren en vragen beantwoorden, schrijft de Accountant. Het onlineplatform van de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA) benaderde tien grote accountantsorganisaties voor hun eerste indrukken.

Minder impact dan verwacht

De kantoren melden dat de regeling niet altijd juist is toegepast. Veel ondernemers hebben het zekere voor het onzekere genomen, omdat het niet mogelijk was om achteraf aanvragen in te dienen. Volgens mkb-accountantskantoor Accon Avm is er vaak te veel NOW aangevraagd. Het goede nieuws is dat de eerste fase van de coronacrisis voor een aantal ondernemers minder impact had dan verwacht. Het slechte nieuws is dat ze de subsidie helemaal of deels moeten terugbetalen.

Onduidelijkheid over concernbegrip

KPMG noemt de onduidelijkheid over het concernbegrip als reden voor correcties. Bedrijven die deel zijn van een groter concern hebben vaak individuele aanvragen gedaan zonder rekening te houden met de groepssituatie. “Dit kan in sommige gevallen worden gecorrigeerd, maar in sommige gevallen leidt dit ook tot het moeten terugbetalen van de subsidie, bijvoorbeeld omdat je als groep niet aan de 20 procent omzetdaling toekomt, maar als individuele onderneming wel,” aldus KPMG.

Baker Tilly noemt naast de onduidelijkheid over het concernbegrip ook onzekerheid onder ondernemers over de vereiste informatie. Veel ondernemers niet wat ze precies moeten aanleveren voor de NOW, volgens Baker Tilly. Volgens accountantskantoor Flynth zijn er daarnaast correcties nodig omdat steunmaatregelen door elkaar lopen, zoals in de sierteelt, de frietaardappelenbranche of in de cultuursector. De NOW-subsidie valt daardoor lager uit of vervalt soms helemaal.

Maatschappelijk rol

De accountants zien ook situaties waarin ondernemers hun aanvraag weer intrekken, terwijl ze eigenlijk wel recht hebben op ondersteuning. “Zij realiseren bijvoorbeeld ondanks een eerder omzetdaling een goed resultaat, bijvoorbeeld door een flinke omzetstijging in het najaar. Hierdoor vinden zij het dan zelf niet redelijk om staatssteun te verkrijgen,” aldus BDO Accountants en Adviseurs.

De kantoren erkennen tot slot hun eigen verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat de overheidssteun op de juiste plek terechtkomt. De NOW kwam zo snel tot stand dat de regeling als fraudegevoelig wordt gezien. De accountants zien het als hun taak om misbruik en fraude te voorkomen.

Artikel delen:
Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Anderen bekeken ook

accountant

Nieuws

23 sep 2024

2 Min

NBA verhoogt druk op accountantssector aanpak examenfraude

De Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA) voert de druk op accountantsorganisaties op om leidinggevenden die betrokken waren bij examenfraude voor ...    >

Lees meer

accountant

Nieuws

2 mei 2024

2 Min

Kleine accountantskantoren niet te spreken over brief NBA

De oproep van de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA) aan kleinere accountantskantoren om zelf onderzoek te doen naar mogelijke examenfraude, ...    >

Lees meer

Nieuws

4 apr 2024

1 Min

Kritiek op NBA na verzoek om meer zeggenschap

Accountantsorganisatie NBA verzoekt de minister van Financiën om extra bevoegdheden. Niet alleen individuele accountants, maar ook kantoren moeten volgens hen ...    >

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Producten advieskantoren
  • Kennisbank voor advieskantoren
  • Inkomstenbelasting
  • Omzetbelasting
  • Vennootschapsbelasting
  • Schenkbelasting en Erfbelasting
  • Jaarrekening
  • Dividendbelasting

  • Producten bedrijfsleven
  • Grip BTW
  • Grip VPB
  • Grip Totaal
  • Grip Internationaal
  • Dividendbelasting
  • Fiscaal nieuws
  • Laatste nieuws
  • Podcasts
  • Kennisdocumenten
  • Productnieuws
  • Contact
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Nextens Academy
  • Vacatures
Relx Logo
iso-certificate-mark
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2025 LexisNexis Risk Solutions.