Upgrade nu naar Nextens
Werk je met andere fiscale software? Wij zorgen ervoor dat je ruim vóór het einde van je huidige contract volledig kunt werken met Nextens. Met veilige datamigratie, een helder stappenplan en persoonlijke begeleiding tot je eerste aangifte. Continuïteit gegarandeerd.
Continuïteit gegarandeerd
Een upgrade naar nieuwe fiscale software mag je werk en je bedrijf nooit stilleggen. Daarom starten we ruim op tijd. Samen maken we een planning die past bij de einddatum van je huidige contract. Zo kun je Nextens inrichten, je data controleren en je team laten wennen voordat je huidige software stopt.
Je bent op tijd live
We plannen ruim voor het einde van je huidige contract.
Je data is beschikbaar
Veilige migratie, zodat al je gegevens direct toegankelijk zijn.
Je praktijk blijft draaien
Geen onderbreking. Je werkt door zoals je gewend bent.
Waarom kantoren voor Nextens kiezen
-
Veilige datamigratie door professionele overstapservice
-
Gebruiksvriendelijke software met alle benodigde features
-
Werkt samen met je huidige boekhoudsoftware
-
Betrouwbare fiscale AI-assistent met geverifieerde content
-
ISO 27001 gecertificeerd
-
Al ruim 70 jaar ervaring
“Nextens was vooraf helder over wat wel en niet kan, en ook over praktische consequenties zoals tijdelijk dubbele kosten. Dat gaf vertrouwen.”
Patrick Esselink – Juist! Meesterfiscalisten
Als partner van RB, NOAB en SRFA voldoet Nextens aan de eisen van de belangrijkste beroepsorganisaties.
De upgrade in eenvoudige stappen
Gemiddeld duurt dit traject 2 tot 6 weken, afhankelijk van het aantal dossiers en de inrichting van je praktijk.
Bekijk hier welke stappen je doorloopt tijdens het proces.
-
Kennismaking & advies
-
Offerte/tekenen/activeren
-
Welkomstgesprek
-
NAW migratie
-
Training
Koppelen met diverse software
Kies zelf met welke software jij werkt
Laad meer koppelingen
Veelgestelde vragen
Vaak wel. Veel leveranciers bieden een read-only of archieflicentie na opzegging. Regel dit vooraf bij je huidige leverancier, zodat je historische aangiften kunt blijven inzien.
Meestal 2 tot 6 weken. De tijd die nodig is voor de upgrade naar Nextens hangt vooral af van het aantal dossiers, gewenste inrichting en koppelingen. Start idealiter in augustus/september, ruim vóór het drukke seizoen. Hoe sneller de NAW-gegevens worden aangeleverd hoe sneller de data ingeladen kan worden. Uiteraard zorgen we er voor dat je ruim voor het aflopen van je huidige contract al met Nextens aan de slag kunt. Hierdoor is continuïteit verzekerd.
Nee. Nee. Je importeert NAW-gegevens via ons template; je oorspronkelijke data blijft in je oude pakket of eigen archief. Ingediende aangiften worden niet geïmporteerd, maar kun je als PDF in het klantdossier van Nextens opslaan. We kunnen desgewenst een voorbeeldbestand delen.
Nee. NAW-gegevens gaan via templates per belastingsoort (IB, Vpb, Btw). Alleen uitzonderingen en relaties tussen dossiers (bijvoorbeeld fiscale partners of entiteiten) leg je na de import kort vast. We leveren een voorbeeldtemplate, velduitleg en importcontrole. Kortom: we zorgen er voor dat alles soepel en snel verloopt.
Ja. Uiteraard kan dat. Je kunt een persoonlijke demo aanvragen en een voorbeeldomgeving bekijken, zonder eigen data over te zetten.
We bieden een duidelijk stappenplan, validaties op je import en toegang tot de Nextens Academy. Je hebt een vast aanspreekpunt. Extra begeleiding, zoals live onboarding of een eerste-aangifte-check, is uiteraard ook mogelijk.
Nee. De upgrade naar Nextens is inbegrepen. Je betaalt wel de licentie vanaf de start van het abonnement, dus ook tijdens je onboardingsperiode. Eventuele extra trainingen of maatwerkbegeleiding zijn optioneel en vooraf geprijsd. Je weet dus altijd vooraf wat de kosten zijn van een upgrade naar Nextens.
Eén-op-één import van sjablonen uit andere pakketten is niet altijd mogelijk. Je werkt met startsjablonen in de editor en kunt je gewenste lay-out snel nabouwen. Je kunt in Nextens de voorpagina van de aangifte: de aanbiedingsbrief opmaken naar wens. We bieden hier trainingsvideo's en interactieve stappenplannen voor aan om je op weg te helpen.
Met alle belangrijke boekhoudpakketten. Bekijk het actuele overzicht op de koppelingenpagina of noem je pakket tijdens het adviesgesprek; we bevestigen dan direct de datastromen. Werk je op basis van RGS? Dan kun je een RGS-brugstaat uploaden om je administratie in Nextens te importeren (zowel voor de aangifte als jaarrekening).
Ja, zolang het geldig is. Let op bij SBA: gebruik van hetzelfde certificaat in meerdere omgevingen kan ertoe leiden dat berichten in de "verkeerde" omgeving binnenkomen. Ons advies is dus: rond werkzaamheden in je oude pakket af, activeer daarna in Nextens en schakel het oude pakket uit voor SBA-ontvangst. Dan weet je zeker dat het goed zit.
Het beconnummer is niet meer verplicht behalve voor uitstelaanvragen en status-inzage.
NAW-gegevens via Excel-templates per belastingsoort (IB, Vpb, Btw). Wij zetten dit om naar een migratiebestand dat je zelf importeert. Niet alle velden zijn verplicht; velduitleg staat in het template. En maak je niet ongerust, ook hierbij kunnen we je helpen.
Historische aangiften exporteer je als PDF uit je oude pakket en sla je op bij het klantdossier in Nextens. VIA-beschikbaarheid van voorgaande jaren is afhankelijk van de periode waarin de Belastingdienst deze beschikbaar stelt. Voor het huidige belastingjaar kun je de VIA opnieuw ophalen in Nextens als er een lopende machtiging is.
Je actieve machtigingen wil je natuurlijk ook in Nextens kunnen gebruiken. Dat is mogelijk. Op de volgende manier zorgt Nextens dat je al je machtigingen behoudt en kunt blijven gebruiken:
- actieve SBA-machtigingen worden na het importeren van NAW-gegevens in Nextens overgenomen
- actieve SBT-machtigingen worden na het importeren van NAW-gegevens in Nextens overgenomen
- actieve doorlopende machtigingen worden na het importeren NAW-gegevens in Nextens overgenomen
- om actieve VIA-machtigingen in Nextens over te nemen kun je de betreffende klanten bij het machtigingenoverzicht selecteren en op “Machtiging aanvragen” klikken
Let op: Alleen als er nog geen actieve machtiging is, stuurt Nextens een nieuw machtigingsverzoek en ontvangt de klant een brief met een nieuwe activatiecode.
- De NAW-gegevens van uw klanten
- De verzendbestanden van ingediende aangiften over de belastingjaren 2019 t/m 2024
- Je opgebouwde archief van serviceberichten aanslagen (SBA’s)
- Machtigingen voor serviceberichten aanslagen (SBA) en toeslagen (SBT)
- Doorlopende machtigingen
- VIA-machtigingen
Houd er wel rekening mee dat exportbestanden meestal uitsluitend de aangiftegegevens bevatten die naar de Belastingdienst zijn verzonden en niet alle ingevoerde specificaties.



