• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Advieskantoren
    • Fiscale software
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Dividendbelasting
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Fiscale kennisbank – Naslag
      • Naslag internationaal
      • Belastingalmanakken
      • Vaktijdschriften
      • Alle producten
  • Bedrijfsleven
    • Fiscale Software + Kennis
      • Nextens Grip
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten bedrijven
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Naslag voor bedrijven
      • Grip internationaal
      • Alle producten bedrijven
  • Kennisbank
  • Nieuws
  • Over ons
    • Menu-item
      • Over Nextens
      • Werken bij Nextens
      • Verschijningsdata
      • Contact
    • Menu-item
      • Studio Nextens
      • Nextens Connect
      • Fiscale Kennisprijs
      • Partners
      • De auteurs van Nextens
  • Login
  • Offerte aanvragen
  • Login
Home Fiscaal nieuws Economie en politiek Ondernemers houden pleidooi tegen afschaffing bpm-vrijstelling

Nieuws

Economie en politiek, Onderneming

Ondernemers houden pleidooi tegen afschaffing bpm-vrijstelling

Bron: FD23 mei 20223 min Leestijd

Nederlandse ondernemers zijn niet blij met het voornemen van het kabinet om de vrijstelling van aanschafbelasting (bpm) tussen 2024 en 2026 geleidelijk af te schaffen. Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland menen dat ondernemers flink in de kosten worden gejaagd en dat de maatregel niet bij zal dragen aan een schoner milieu.

Lastenverzwaring

Het gaat om de bpm-maatregel die geldt voor bestelwagens die op fossiele brandstof rijden. Het kabinet wil juist de verduurzaming van het bestelwagenpark stimuleren. Maar de werkgeversorganisaties vrezen dat de maatregel juist het tegenovergestelde zal gebeuren. Ondernemers zouden weleens geneigd kunnen zijn om oude dieselwagens in het buitenland te kopen, daarbij kan een deel simpelweg langer blijven doorrijden in de oude dieselwagen.

De oproep komt op het moment dat het kabinet bezig is met de begroting van 2023 waar op meerdere terreinen een lastenverzwaring voor het bedrijfsleven in lijkt te komen. Dat leidde dan ook al eerder tot kritiek van VNO-NCW en MKB-Nederland.

Diesel nog altijd voordeliger

De werkgeversorganisaties proberen met hun pleidooi de lastenverzwaring voor na 2023 te blokkeren. Het kabinet moet de plannen voor de afschaffing van de bpm-vrijstelling opschorten wat hen betreft. Bovendien gaan de ondernemers graag het gesprek aan met staatssecretarissen Marnix van Rij (Fiscaliteit en Belastingdienst) en Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) over wat de juiste weg is naar de verduurzaming van het bestelwagenpark.

Volgens mkb-voorman Jacco Vonhof zijn veel ondernemers afhankelijk van hun bestelwagens, de elektrische modellen zijn voorlopig ‘nog geen reëel alternatief’. ‘De noodzaak tot verduurzamen spreekt voor zich, maar op deze manier lukt dat niet.’ Wie met zwaar beladen wagen lange afstanden moet rijden, kan nog steeds het beste voor diesel kiezen. Ook speelt het tekort aan laadpalen een rol.

De organisaties berekenden dat de nettoadviesprijs van een bestelauto op fossiele brandstof met 38% stijgt wanneer de vrijstelling weg zou vallen. De aanschafprijs van een bestelbus zou daarmee gemiddeld met meer dan €11.000 oplopen. Het kabinet becijfert op zijn beurt dat de maatregel tussen 2024 en 2020 in totaal €2,2 miljard zou besparen, aldus het FD.

Artikel delen:
Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Anderen bekeken ook

Nieuws

1 okt 2024

Rekenkamer: Kabinet mist meetbare doelen in begroting

De Algemene Rekenkamer heeft kritiek op de begroting van het kabinet. In veel gevallen ontbreken meetbare doelen, waardoor de Tweede ...    >

Lees meer

De Hofvijver in Den Haag

Nieuws

2 sep 2024

3 Min

Kabinet verlaagt belasting voor beleggers en houdt expatkorting

Het kabinet verlaagt de overdrachtsbelasting voor beleggers en houdt de expatregeling grotendeels intact. Deze beslissingen zijn onderdeel van de nieuwe ...    >

Lees meer

Vennootschapsbelastingplicht voor lichamen op de schop

Blog

10 jun 2024

2 Min

Ondernemers en vermogenden betalen wél hun ‘fair share’ aan belastingen in Nederland

Als je wilt weten hoeveel ondernemers en vermogenden bijdragen, moet je wel álle relevante cijfers meenemen in de berekening, betogen ...    >

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Producten advieskantoren
  • Kennisbank voor advieskantoren
  • Inkomstenbelasting
  • Omzetbelasting
  • Vennootschapsbelasting
  • Schenkbelasting en Erfbelasting
  • Jaarrekening
  • Dividendbelasting

  • Producten bedrijfsleven
  • Grip BTW
  • Grip VPB
  • Grip Totaal
  • Grip Internationaal
  • Dividendbelasting
  • Fiscaal nieuws
  • Laatste nieuws
  • Podcasts
  • Kennisdocumenten
  • Productnieuws
  • Contact
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Nextens Academy
  • Vacatures
Relx Logo
iso-certificate-mark
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2025 LexisNexis Risk Solutions.