• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Onze producten
    • Aangiftesoftware
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Nextens eXcellerate
      • Alle aangifteoplossingen
    • Fiscaal advies als Service (FaaS)
      • Strategische adviessignalen
      • Operationele adviessignalen
      • Alle adviesoplossingen
    • Kennisoplossingen
      • Nextens Naslag
      • Belastingalmanakken
      • Vakliteratuur
      • Alle kennisoplossingen
    • Workflowtools
      • Tools en templates
      • Dashboards
      • Klantportaal
      • Analysetool
      • Procesregistratie
      • Koppelingen
      • Alle workflowtools
    • Voor wie zijn wij er?
      • Fiscalist
      • Accountant
      • Belastingadviseur
      • Administratie- en boekhoudspecialist
      • Bedrijfsleven
      • Notariaat
      • Alle beroepsgroepen
  • Fiscaal nieuws
    • Nieuws
      • Laatste nieuws
      • Nieuws thema’s
      • Nextens product nieuws
      • Prinsjesdag
      • Alle nieuws items
    • Achtergrond
      • Podcasts
      • Videos
      • Alle achtergrond items
  • Aan de slag met Nextens
    • Direct starten
      • Starter?
      • Overstapper?
      • Desktop naar cloud?
      • Nextens Academy
      • Nextens Support
      • Alles over direct starten
    • Onze producten
      • Aangiftesoftware
      • Fiscaal advies als Service (FaaS)
      • Kennisoplossingen
      • Workflowtools
      • RGS
      • Al onze producten
    • Voor wie zijn wij er?
      • Fiscalist
      • Accountant
      • Belastingadviseur
      • Administratie- en boekhoudspecialist
      • Bedrijfsleven
      • Notariaat
      • Alle beroepsgroepen
  • Over ons
    • Over Nextens
      • Visie Nextens
      • Historie Nextens
      • In de pers
      • Veiligheid
      • Vacatures
      • Alles over Nextens
    • Ontwikkelingen
      • Productnieuws
      • Koppelingen
      • Nextens Denktank
      • Meer ontwikkelingen
    • Organisatie
      • Part of Relx
      • LexisNexis Risk Solutions
      • Zuster van XpertHR
      • Alles over onze organisatie
    • Contact
      • Accountmanagers
      • Klantenservice
      • Technische support desk
      • Al onze contactgegevens
  • Login
  • Probeer nu
Home Fiscaal nieuws Corona Belastinguitstel wordt mogelijk voor getroffen bedrijven in coronacrisis

Nieuws

Corona, Economie en politiek

Belastinguitstel wordt mogelijk voor getroffen bedrijven in coronacrisis

BRON: RIJKSOVERHEID13 mrt 20203 min Leestijd
Ziekte

Bedrijven die in de financiële problemen komen door de coronacrisis, hoeven voorlopig geen belasting te betalen. Ze moeten daarvoor wel uitstel aanvragen. De mogelijkheid van uitstel geldt voor de inkomstenbelasting, vennootschapsbelasting, omzetbelasting en loonbelasting. Het is één van de maatregelen om de impact van de crisis te verzachten. Dat schrijft de regering in een brief aan de Tweede Kamer.

Behandeltijden kunnen oplopen

Voor de belastinguitstel geldt een aantal voorwaarden. Zo moet ondernemers zelf aantonen dat ze door de coronacrisis in de problemen zijn gekomen. De fiscus zet de invordering wel meteen stil zodra een verzoek voor uitstel is ontvangen. De beoordeling vindt dan later plaats. De regering waarschuwt alvast dat de behandeltijden van die beoordelingen kunnen oplopen als er veel verzoeken binnenkomen.

Een andere tegemoetkoming van de fiscus heeft betrekking op de verzuimboetes voor belastingen die niet of te laat zijn betaald. Die boetes worden teruggedraaid of niet in rekening gebracht. Ondernemers die door de crisis een lagere winst verwachten, kunnen verder een verzoek indienen om hun voorlopige aanslag te verlagen, zodat ze meteen minder belasting gaan betalen, schrijft de regering.

Borgstelling overheid voor kredieten

De regering biedt ook specifieke hulp aan kleine en middelgrote bedrijven. Het gaat om een verruiming van de Borgstelling MKB-kredieten (BMKB). Die regeling voorziet op dit moment in een zogeheten borgstellingskrediet, dat gelijk is aan vijftig procent van het krediet dat banken verstrekken aan mkb’ers met liquiditeitsproblemen. De overheid staat borg voor 90 procent van dit borgstellingskrediet.

In verband met de coronacrisis wordt het borgstellingskrediet verhoogd van 50 naar 75 procent van het verstrekte krediet, waarmee dus ook de garantstelling door de overheid toeneemt. De regering streeft naar de invoering per eind maart. De regeling moet gaan gelden tot 1 april 2021. De kosten worden geschat op zo’n 20 tot 25 miljoen euro.

Werktijdverkorting en bijstand voor ondernemers

De nieuwe maatregelen zijn een aanvulling op eerdere stappen om de impact van het coronovirus te verzachten. Bedrijven die direct zijn getroffen kunnen werktijdverkorting aanvragen. Ze krijgen een tegemoetkoming in de loonkosten voor niet gewerkte uren. Deze maatregel is van toepassing bij calamiteiten die gedurende twee tot 24 weken resulteren in werkuitval bij 20 procent van het personeel. Op 11 maart hadden 1700 bedrijven een verzoek hiervoor ingediend.

Zzp’ers die in de problemen komen door het coronavirus kunnen gebruik maken van het Besluit bijstandverlening zelfstandigen 2004 (Bbz). Deze regeling wordt uitgevoerd door gemeenten, zodat zzp’ers dus hun eigen gemeente moeten benaderen.

Nederland kiest voor maatwerk

De Nederlandse aanpak verschilt van de steun in andere landen. In Duitsland gaat het om een steunpakket van 12,4 miljard euro, Italië overweegt een investering van 25 miljard en in Engeland gaat het om 30 miljard pond, schrijft het Financieel Dagblad. Nederland kiest voor maatwerk. De lage werkloosheid, kleine staatsschuld en begrotingsoverschotten werken als buffers om de impact op te vangen.

In de brief schrijft de regering dat een overmatige reactie negatieve bijeffecten kan hebben, zodat de voorkeur uitgaat naar passende maatregelen. “Het kabinet houdt, samen met onder andere de sociale partners, de situatie scherp in de gaten om tijdig alle noodzakelijke en passende maatregelen en voorzorgsmaatregelen te treffen als de situatie daartoe noopt,” schrijft de regering.

Altijd op de hoogte blijven?

Ontvang gratis fiscaal nieuws in uw mailbox

Artikel delen:
  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Whatsapp
  • Linkedin

Anderen bekeken ook

Nieuws

30 mei 2023

3 Min

Werkgevers willen snel fiscale oplossing grenswerkers

Werkgeversorganisaties uit de grensregio's doen opnieuw een beroep op staatssecretaris Marnix van Rij van fiscaliteit en vragen hem om een ...    >

Lees meer

Nieuws

19 mei 2023

3 Min

Fiscus zet zelf honderden schijnzelfstandigen in

Het ministerie van Financiën maakt actief gebruik van zelfstandigen in hun diensten, hoewel deze zelfstandigen eigenlijk als werknemers in dienst ...    >

Lees meer

Nieuws

15 mei 2023

3 Min

Inflatie zorgt voor verplichte en kostbare accountants voor het mkb

Een groep mkb-bedrijven dreigt te moeten voldoen aan verplichte accountantscontrole, omdat de grens hiervoor lange tijd niet is verhoogd. De ...    >

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Onze producten
  • Aangiftesoftware
  • Kennisoplossingen
  • Advies en workflow
  • Voor wie zijn wij er?

  • Aan de slag met Nextens
  • Direct starten
  • Nextens Academy
  • Nextens Support
  • Over ons
  • Over Nextens
  • Ontwikkelingen
  • Contact
  • Accountmanagers
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Contactgegevens
Relx Logo
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2023 LexisNexis Risk Solutions.