• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Advieskantoren
    • Fiscale software
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Dividendbelasting
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Fiscale kennisbank – Naslag
      • Naslag internationaal
      • Belastingalmanakken
      • Vaktijdschriften
      • Alle producten
  • Bedrijfsleven
    • Fiscale Software + Kennis
      • Nextens Grip
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten bedrijven
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Naslag voor bedrijven
      • Grip internationaal
      • Alle producten bedrijven
  • Kennisbank
  • Nieuws
  • Over ons
    • Menu-item
      • Over Nextens
      • Werken bij Nextens
      • Verschijningsdata
      • Contact
    • Menu-item
      • Studio Nextens
      • Nextens Connect
      • Fiscale Kennisprijs
      • Partners
      • De auteurs van Nextens
  • Login
  • Offerte aanvragen
  • Login
Home Fiscaal nieuws Nieuws Personeelstekort in de accountancysector: Nextens Tex biedt uitkomst

Blog

AI, Bedrijfsleven, Efficiënter werken

Personeelstekort in de accountancysector: Nextens Tex biedt uitkomst

Team Nextens28 apr 20254 min Leestijd
Nextens Tex logo

Het personeelstekort in de accountancysector dwingt accountantskantoren steeds vaker om buiten de landsgrenzen te kijken. Niet alleen grote spelers zoals PwC, Deloitte, EY en KPMG, maar ook middelgrote en kleinere kantoren werven actief personeel uit landen als Zuid-Afrika, Sri Lanka en Oost-Europa. Zowel werken op afstand als relocatie naar Nederland zijn populaire opties, blijkt uit een recente rondgang van het Financieele Dagblad.

Bij PwC groeide het aantal buitenlandse medewerkers dat werkt aan Nederlandse dossiers van 130 in 2022 naar inmiddels 300. Deze medewerkers zijn onder meer gevestigd in India, Pakistan, Cyprus, Zuid-Afrika en diverse landen in Centraal- en Oost-Europa. Ook Deloitte bouwt teams op in India en Zuid-Afrika, waarbij professionals soms tijdelijk naar Nederland komen om lokale teams te versterken.

De trend is niet voorbehouden aan de Big Four. Kantoren zoals DHV Accountancy en Share Impact Accountants schakelen eveneens buitenlandse professionals in. Zo werkt DHV inmiddels met medewerkers uit Sri Lanka en trekt Share Impact Accountants actief accountants uit Namibië en Zuid-Afrika aan. Volgens Hugo Hollander, oprichter van Share Impact Accountants, biedt de inzet van Zuid-Afrikaanse professionals voordelen: zij spreken Afrikaans, maken snel de overstap naar de Nederlandse taal en zijn vertrouwd met vergelijkbare controlestandaarden.

Kwaliteit blijft aandachtspunt

Hoewel offshoring kansen biedt voor het verlichten van werkdruk en kostenbesparing, benadrukken experts ook de risico’s. Hoogleraar Marcel Pheijffer waarschuwde eerder al dat offshoring niet automatisch leidt tot kwaliteitsverbetering. Strakke kwaliteitsbewaking en goede communicatie zijn noodzakelijk om te zorgen dat klanten geen verschil merken. Zo blijft bij DHV Accountancy al het werk uit Sri Lanka onder eindverantwoordelijkheid van Nederlandse accountants.

Culturele verschillen vragen daarnaast om aanpassing. Waar in Nederland een taak snel zelfstandig wordt opgepakt, vergt samenwerking met buitenlandse teams vaak duidelijkere instructies en strakkere deadlines. Bedrijven spelen daarop in door extra begeleiding te bieden en het teamgevoel te versterken via bijvoorbeeld online evenementen. De vraag is alleen of er wel echt voldoende kennis- en ervaring op het gebied van interculturele communicatie aanwezig is bij de Nederlandse instellingen?

De toekomst: technologie als versterking

Nood breekt echter wetten en dat betekent dat internationale samenwerking voorlopig essentieel blijft voor Nederlandse accountantskantoren. Veel accountantskantoren zien echter ook dat technologische innovaties snel terrein winnen. En dat biedt hoop op verlichting. Zo verwacht PwC dat kunstmatige intelligentie (AI) de noodzaak van offshoring binnen enkele jaren aanzienlijk zal verminderen.

Fiscale AI-oplossing Nextens Tex

Nextens sluit hierop aan met Nextens Tex, onze nieuwe AI-gedreven kennisoplossing die op 1 juni 2025 officieel zal worden gelanceerd (de beta-verise is nu al beschikbaar voor Nextens klanten). Tex is speciaal ontwikkeld om fiscaal en financieel professionals te ondersteunen in een steeds complexere en dynamischere werkomgeving.

Met Tex kunnen financieel professionals:

  • Sneller en beter antwoorden vinden op complexe fiscale vragen.
  • Efficiënter werken, doordat Tex documenten, wetteksten en jurisprudentie analyseert en relevante informatie direct presenteert.
  • Betere adviseren en beslissingen nemen, doordat je toegang hebt tot exclusief door experts geschreven en gecontroleerde kennis.
  • En dus personeelstekorten deelsopvangen, doordat bestaande teams meer werk kunnen verzetten in minder tijd, zonder concessies te doen aan kwaliteit.

Maak het verschil met Tex

Voor veel kantoren betekent Tex niet alleen een hogere productiviteit, maar ook een aantrekkelijke propositie richting klanten en potentieel personeel. Werk dat eerder veel handmatige uitzoekwerk vroeg, kan nu sneller, beter en beter onderbouwd worden uitgevoerd. Hierdoor komt er meer tijd vrij voor complexe, strategische advieswerkzaamheden en klantcontact – precies die taken waar fiscaal en financieel professionals het verschil kunnen maken.

Bovendien helpt Tex bij het opleiden van jonge medewerkers: nieuwe collega’s kunnen sneller op niveau komen door gebruik te maken van directe, accurate informatie, waardoor het inwerken en begeleiden van nieuwe medewerkers soepeler verloopt.

Conclusie

De zoektocht naar personeel buiten Nederland is voorlopig noodzakelijk om het personeelstekort in de accountancysector op te vangen. Maar de inzet van slimme technologie zoals Nextens Tex biedt op de langere termijn een duurzame en strategische oplossing. Door het combineren van internationale samenwerking én AI-oplossingen kunnen kantoren niet alleen het personeelstekort aanpakken, maar ook de kwaliteit van hun dienstverlening verhogen én hun positie in een concurrerende markt versterken.

Meer weten over de mogelijkheden om met Nextens Tex deels het personeelstekort in de accountancysector aan te pakken? Neem dan vrijblijvend contact op met een van onze AI-experts.

Tex is de betrouwbare AI-assistent van Nextens

Ontdek de mogelijkheden
Artikel delen:
Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Anderen bekeken ook

Muntjes en een plantje

Blog

19 mei 2025

1 Min

Een fiscale blik op duurzaamheid

In de laatste editie van ons digitale magazine Blik op Fiscaliteit kijken we met name naar de fiscale kant van ...    >

Lees meer

Diana van Hout

Interview

6 mei 2025

4 Min

Diana van Hout over de risico’s van digitalisering in de fiscaliteit

Met hoogleraar van Hout bespraken we de risico's van digitalisering, cybercrime en de rol van automatisering in de belastingheffing.

Lees meer

Marcel Snippe

Interview

22 apr 2025

4 Min

De toekomst van het belastingstelsel

Recentelijk spraken we met hoogleraar Marcel Snippe over de modernisering van ons belastingstelsel. In dit artikel lees je een voorproefje.

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Producten advieskantoren
  • Kennisbank voor advieskantoren
  • Inkomstenbelasting
  • Omzetbelasting
  • Vennootschapsbelasting
  • Schenkbelasting en Erfbelasting
  • Jaarrekening
  • Dividendbelasting

  • Producten bedrijfsleven
  • Grip BTW
  • Grip VPB
  • Grip Totaal
  • Grip Internationaal
  • Dividendbelasting
  • Fiscaal nieuws
  • Laatste nieuws
  • Podcasts
  • Kennisdocumenten
  • Productnieuws
  • Contact
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Nextens Academy
  • Vacatures
Relx Logo
iso-certificate-mark
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2025 LexisNexis Risk Solutions.