• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Advieskantoren
    • Fiscale software
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Dividendbelasting
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Fiscale kennisbank – Naslag
      • Naslag internationaal
      • Belastingalmanakken
      • Vaktijdschriften
      • Alle producten
  • Bedrijfsleven
    • Fiscale Software + Kennis
      • Nextens Grip
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten bedrijven
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Naslag voor bedrijven
      • Grip internationaal
      • Alle producten bedrijven
  • Kennisbank
  • Nieuws
  • Over ons
    • Menu-item
      • Over Nextens
      • Werken bij Nextens
      • Verschijningsdata
      • Contact
    • Menu-item
      • Studio Nextens
      • Nextens Connect
      • Fiscale Kennisprijs
      • Partners
      • De auteurs van Nextens
  • Login
  • Offerte aanvragen
  • Login
Home Fiscaal nieuws Mogelijkheid voor leningen aan kleine ondernemers verruimd

Nieuws

Mogelijkheid voor leningen aan kleine ondernemers verruimd

BRON: RIJKSOVERHEID08 mei 20202 min Leestijd

De mogelijkheden voor leningen aan kleine ondernemers worden verruimd. Het gaat om relatief kleine overbruggingskredieten voor bedrijven die voor de coronacrisis winstgevend waren en een jaaromzet hebben vanaf 50.000 euro. Minister Eric Wiebes en staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat hebben dit donderdagavond bekend gemaakt.

Kleine Krediet Corona garantieregeling

De nieuwe Kleine Krediet Corona garantieregeling (KKC) is bedoeld voor ondernemers die een kleine lening van 10.000 tot 50.000 euro nodig hebben. Zij konden geen gebruik maken van bestaande regelingen, zoals het Programma Corona-Overbruggingskrediet (COL) dat bedoeld is voor leningen vanaf 50.000 euro aan bijvoorbeeld start- en scale-ups.

Volgens Wiebes en Keijzer zijn er enkele tienduizenden kleine bedrijven met een kleinere financieringsbehoefte. “Er bestaat een grote kans dat dit type bedrijven als gevolg van de coronacrisis juist extra liquiditeit nodig heeft, maar hiervoor dus niet bij een financier terecht kon. Deze kleine ondernemingen waren daarmee extra kwetsbaar,” aldus de twee bewindslieden in een brief aan de Tweede Kamer.

Overheid garant voor 95 procent

De leningen worden verstrekt door banken of andere financiers die geaccrediteerd zijn voor de borgstelling midden- en kleinbedrijf (BMKB). De overheid staat garant voor 95 procent van de leningen. Het beperkte risico voor kredietverstrekkers werkt als financiële prikkel voor een goede risicobeoordeling. Kredieten worden alleen verstrekt aan bedrijven met terugbetalingscapaciteit.

Om de regeling aantrekkelijk te maken voor zoveel mogelijk ondernemers is er een maximum vastgesteld voor bijkomende kosten. Financiers mogen jaarlijks maximaal 4 procent van het bedrag in rekening brengen voor het gebruik van de regeling. Ondernemers betalen daarnaast aan de staat een eenmalige premie van 2 procent. De regering verwacht dat er met deze regeling zo’n 750 euro aan krediet kan worden verstrekt.

Inwerkingtreding mogelijk half mei

De regeling moet nog worden goedgekeurd door de Europese Commissie als maatregel binnen het Tijdelijke Europese steunkader COVID-19. Het moment van goedkeuring bepaalt het moment waarop de regeling in werking treedt. Volgens het Financieel Dagblad hoopt staatssecretaris Keijzer dat de regeling half mei beschikbaar is.

Artikel delen:
Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Anderen bekeken ook

MKB'ers werken samen aan innovatief project

Blog

22 mei 2025

3 Min

MIT: vraag vanaf 10 juni subsidie aan voor mkb-innovatie

Vanaf dinsdag 10 juni 2025 kun je als mkb’er weer subsidie aanvragen voor R&D-samenwerkingsprojecten via de regeling Mkb-innovatiestimulering Regio en ...    >

Lees meer

Koffiebrander in zijn zaak

Interview

19 mei 2025

3 Min

MKB betaalt de prijs voor politieke onzekerheid

Wat zijn de grootste obstakels in het mkb? We spraken er uitgebreid met bedrijfsadviseur Marcel de Joode over.

Lees meer

Modern kantoorgebouw tegen blauwe hemel

Blog

17 mrt 2025

5 Min

De Omnibus-verordening en de impact op CSRD en ESG-naleving

Op 26 februari heeft de Europese Commissie de Omnibus-verordening voorgesteld. Deze heeft tot de doel de Europese concurrentiepositie te verbeteren. ...    >

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Producten advieskantoren
  • Kennisbank voor advieskantoren
  • Inkomstenbelasting
  • Omzetbelasting
  • Vennootschapsbelasting
  • Schenkbelasting en Erfbelasting
  • Jaarrekening
  • Dividendbelasting

  • Producten bedrijfsleven
  • Grip BTW
  • Grip VPB
  • Grip Totaal
  • Grip Internationaal
  • Dividendbelasting
  • Fiscaal nieuws
  • Laatste nieuws
  • Podcasts
  • Kennisdocumenten
  • Productnieuws
  • Contact
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Nextens Academy
  • Vacatures
Relx Logo
iso-certificate-mark
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2025 LexisNexis Risk Solutions.