• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer

NextensNextens

Fiscaal partner van professionals

  • Advieskantoren
    • Fiscale software
      • Inkomstenbelasting
      • Omzetbelasting
      • Vennootschapsbelasting
      • Schenkbelasting en Erfbelasting
      • Dividendbelasting
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Fiscale kennisbank – Naslag
      • Naslag internationaal
      • Belastingalmanakken
      • Vaktijdschriften
      • Alle producten
  • Bedrijfsleven
    • Fiscale Software + Kennis
      • Nextens Grip
      • Jaarrekening
      • Digitaal bezwaar
      • Alle producten bedrijven
    • Fiscale Kennis
      • Fiscale AI assistent – Tex
      • Naslag voor bedrijven
      • Grip internationaal
      • Alle producten bedrijven
  • Kennisbank
  • Nieuws
  • Over ons
    • Menu-item
      • Over Nextens
      • Werken bij Nextens
      • Verschijningsdata
      • Contact
    • Menu-item
      • Studio Nextens
      • Nextens Connect
      • Fiscale Kennisprijs
      • Partners
      • De auteurs van Nextens
  • Login
  • Offerte aanvragen
  • Login
Home Fiscaal nieuws Samenwerking banken in strijd tegen witwassen

Nieuws

Fiscale vak

Samenwerking banken in strijd tegen witwassen

BRON: NVB10 jul 20201 min Leestijd

ING, ABN, Rabobank, Volksbank en Triodos Bank richten een gezamenlijk orgaan op voor de opsporing van ongebruikelijke transacties: Transactie Monitoring Nederland (TMNL). Het wordt een aanvullend instrument in de strijd tegen witwassen en terrorismefinanciering.

Operationeel over anderhalf jaar

TMNL is naar verwachting over anderhalf jaar volledig operationeel, maar begint aan het eind van dit jaar al met de verwerking van transactiegegevens. De organisatie brengt afzonderlijke gegevens bij elkaar en zoekt dan naar aanwijzingen van criminele activiteiten. TMNL richt zich eerst op zakelijke transacties. Particulier betalingsverkeer komt er later bij.

Geldstromen scherper en beter in beeld

Uit een verkennend onderzoek bleek dat er bij een gezamenlijke monitoring ongebruikelijke patronen aan het licht komen die banken niet individueel kunnen ontdekken. Criminele geldstromen kunnen zo nog scherper en beter in kaart worden gebracht. De banken hopen daarnaast op een meer efficiënte controle. De Financial Intelligence Unit krijgt nu nog vaak meldingen binnen van ongebruikelijke transacties, waar uiteindelijk niets mee mis blijkt te zijn.

“Effectieve bestrijding van deze criminaliteit kan alleen door meer samenwerking. Deze samenwerking heeft positieve gevolgen voor de hele keten van opsporing en vervolging. TMNL is daarbij een essentiële gezamenlijke stap, die uniek is in de wereld.” zegt voorzitter Chris Buijink van de Nederlandse Vereniging van Banken in een toelichting.

Plan van aanpak witwassen

In de strijd tegen witwassen en terrorismefinanciering werken de banken ook samen met de Financial Intelligence Unit, de ministeries van Financiën en Justitie en Veiligheid en de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst. De oprichting van de TMNL sluit aan bij het plan van aanpak witwassen dat de regering vorig jaar presenteerde.

ING, ABN, Rabobank, Volksbank en Triodus Bank investeren tientallen miljoenen in de nieuwe organisatie. Over een aantal jaren zullen er waarschijnlijk honderden mensen werken. Andere financiële instellingen kunnen zich aansluiten bij het initiatief.

Altijd op de hoogte blijven?

Ontvang gratis fiscaal nieuws in uw mailbox

Artikel delen:
Share this...
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Anderen bekeken ook

Belastingparadijs

Nieuws

1 mrt 2024

1 Min

Brussel blokkeert Nederlandse witwasaanpak

Het Nederlandse anti-witwasinitiatief, Transactiemonitoring Nederland (TMNL), wordt belemmerd in zijn oorspronkelijke opzet. Brussel heeft bezwaar gemaakt tegen het plan, dat ...    >

Lees meer

Nieuws

13 nov 2023

3 Min

Brussel leunt op betaalbedrijven in strijd btw-fraude

De Europese Unie wil btw-fraude aanpakken door middel van een centrale databank. Vanaf volgend jaar moeten betaalbedrijven internationale transacties melden. ...    >

Lees meer

Nieuws

24 okt 2023

2 Min

Fiod-accountant nu zelf voor de tuchtrechter gesleept

Een registeraccountant van de Fiod heeft tientallen malafide accountants en advocaten voor de tuchtrechter gedaagd, maar vanwege zijn rol in ...    >

Lees meer

Net als 20.000 anderen het meest actuele fiscale nieuws?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jouw fiscaal partner

Neem voor meer informatie contact op met onze adviseurs

Footer

  • Producten advieskantoren
  • Kennisbank voor advieskantoren
  • Inkomstenbelasting
  • Omzetbelasting
  • Vennootschapsbelasting
  • Schenkbelasting en Erfbelasting
  • Jaarrekening
  • Dividendbelasting

  • Producten bedrijfsleven
  • Grip BTW
  • Grip VPB
  • Grip Totaal
  • Grip Internationaal
  • Dividendbelasting
  • Fiscaal nieuws
  • Laatste nieuws
  • Podcasts
  • Kennisdocumenten
  • Productnieuws
  • Contact
  • Klantenservice
  • Technische Support Desk
  • Nextens Academy
  • Vacatures
Relx Logo
iso-certificate-mark
Relx Logo

  • The following regulations apply to the use of this website:
  • Terms and conditions
  • Security
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  • Nextens® is a brand of LexisNexis® Risk Solutions, part of RELX.
  • Copyright reserved © 2025 LexisNexis Risk Solutions.